SK |
 

Z histórie  kapely:

1999-2010

Prvá zostava kapely Neznámi vznikla v roku 1999. Zakladajucimi členmi boli Jaroslav Šimo, Miroslav Tomčala,Martin Žák, Jozef Kováč a Radim Dostál. Po čase pribudol hráč na perkusie ,zvukár Roman Bednár a huslista Štefan Berky. V tejto zostave získali aj prvé ocenenie a to 3. Miesto na vtedajšej Slovenskej Trampskej Porte v Trenčíne/2000/. Do kapely prichádza bubeník Pavol Zeman.  V auguste 2002 vychádza prvé autorské CD nazvané  "Expres do Raja"/2002/ , kde sa autorsky podieľali Jaroslav Šimo, Ľubomír Kabela a Martin Valášek.

neznami

Po názorových nezhodách v roku 2002 odchádza zvukár Roman Bednár a v roku 2003 banjista Martin Žák a huslista Štefan Berky.

V tomto čase nastáva aj najväčšia zmena a  príchodom mladého hráča na elektrickú gitaru Jozefa Srogončíka jr. mení štýl na country-rock. V tejto zostave prichádzajú aj prvé úspechy a vystupovanie na festivaloch a rôznych podujatiach po celom Slovensku a aj v Čechách.Vznikajú nové webové stránky a aj demonahrávka "Sľub" /2006/.

neznami

V tomto tempe Neznámi fungujú až do konca roku 2006, kedy odchádza z rodinných dôvodov  jeden z pilierov basák Miro Tomčala a zo zdravotných dôvodov Jozef Kováč.

Tu začína kapela stagnovať a hľadať nového bassgitaristu. Tejto úlohy sa začiatkom roku 2007 zhostil začínajúci muzikant  Roman Weizer. Po dlhých mesiacoch cvičenia sa úspešne prezentujú na  viacerých festivaloch.

V roku 2008 strieda Paľa Zemana na poste bubeníka Braňo Gašpar a prináša  novú energiu. V tomto čase začína hosťovať aj banjista zo skupiny Grasscountry - Roman Áč . Začiatkom roku 2009 nahrávajú Neznámi v štúdiu Petra Szabadoša nové demo "Neznámi 2009" s piatimi skladbami, ktoré znamená veľký posun vpred a pre kapelu otvára nové možnosti.

neznami

K ďalším zmenám prichádza v priebehu roka 2010, kedy prichádza šikovný bubeník Lukáš Slabý /Belasí,Kaktus Band.../  . V auguste toho roku  získavajú prestížnu  I.Cenu Michala Tučného na najväčšom českom country festivale Stodola Michala Tučného v Hošticích u Volyně, ktorú  v hlavnom večernom programe odovzdáva manželka Marta Novotná a dcéra Michaela Tučná. Po úspechu na festivale prichádzajú už ako členovia do kapely aj dvorný zvukár Mário Rais a Ladislav Dlhý, ktorý dostal funkciu logistika a support.

neznami

2011

Do kapely prichádzajú banjista Roman Áč (Blueland, Country Team, Grasscountry) a po rozpustení skupiny Grasscountry prichádza basák,speváka textár Jaroslav Rakay (Blueland, Grasscountry,Alan Mikušek, Second Band), ktorý strieda Romana Weizera. Jaro Rakay už so skupinou po autorskej stránke pár rokov spolupracuje , keďže dodal  viacero slovenských textov. Ich príchodom hrajú Neznámi moderné country s prvkami  bluegrassu a aj iných hudobných žánrov.

Začiatkom roku 2011 v tejto zostave kapela nahrala u Petra Šímu nové promo CD NEZNÁMI 2011 , kde sa textársky podieľa aj slovenský spevák Bystrík.

V auguste 2011 kapela získava v Českej republike certifikát od Association for MAIN SCENE OF COUNTRY MUSIC za významnú podporu,rozvoj a rozširovanie country music, presadzovanie originálneho štýlu v pôvodnom aj upravenom prevedení, seriózne jednanie a solídnu úroveň vystupovania na verejnosti. Držiteľmi certifikátu sú aj osobnosti ako Robert Křesťan a Druhá Tráva alebo in memoriam Michal Tučný.

V septembri 2011 nadviazala kapela spoluprácu s americkým spevákom a skladateľom Willie Jonesom, keď pod názvom Willie Jones (USA) a Neznámi odohrali koncerty na Slovensku a v Nemecku. Ako hosť do projektu s Williem prichádza dobrista Milan Benkovič. V tomto čase vznikajú aj nové skladby Familly Way (Vráť mi ten deň) , ktorú napísal Jaroslav Šimo a Lucky Star ( Čas uvidí) a Texas song ( Dávno viem) od Jaroslava Rakaya, na ktoré napísal Willie americké texty.

2012

Kapela Neznámi aj naďalej spolupracuje so spevákom Willie Jonesom spoločnými koncertami na festivaloch na Slovensku, Poľsku, Čechách a v Nemecku. (The Four Corners, Rattlesnake Saloon, Pullman City)

Spolupráca s Willie Jonesom skončila v auguste 2012  záverečným úspešným koncertom tohto projektu na festivale LODENICA 2012 v Piešťanoch. V tomto čase opúšťajú kapelu Lukáš Slabý, Roman Áč a po dlhej dobe rozhodovania sa aj Jozef Srogončík, ktorí sa chcú ďalej venovať vlastným projektom.

október 2012

Do kapely prichádza ynikajúci slovenský dobrista Milan Benkovič. Milan s nami už  od novembra 2011 odohral niekoľko koncertov, kedy bol oslovený pri príležitosti spolupráce Neznámich s Willie Jonesom. Aby to zostalo v rodine, ponuku prijal aj Milanov bratranec a pôvodne hráč na päťstrunové banjo Ivan Benkovič, ktorý doteraz pôsobil v rôznych country kapelách v okolí Bratislavy. Na bicie hrá šikovný mladý bubeník  Vladimír Pílek, ktorý po skúsenostiach s rôznymi žánrami v rôznych kapelách zakotvil u nás. Takisto sme radi , že pri nás zostali aj členovia našej technickej sekcie, ktorých síce nie je vidieť na pódiu, ale robia všetko,aby sa nám dobre vystupovalo. Sú to náš zvukár Mário Rais a za logistiku a support Ladislav Dlhý.Kapela už teraz nacvičuje nový repertoár, v ktorom sa objavia aj nové vlastné skladby, ktoré pre kapelu zložili Jaroslav Rakay a Jaroslav Šimo. Prvé vystúpenie kapely Neznámi v novej zostave sa uskutoční na domovskom festivale COUNTRY ŠTERUSY. Za skvelé prezentačné fotky ktoré sú na našej stránke ako aj na facebooku ďakujeme Ivanovi Calimu Podolskému.

Neznámi:

Jaroslav Šimo - spev, akustická gitara, booking

Jaroslav Rakay   - spev,basová gitara

Milan Benkovič - spev, dobro, lapsteel

Ivan Benkovič - el.gitara, banjo

Vladimír Pilek - bicie nástroje

Mário Rais - zvuk

Ladislav Dlhý - logistika, support

Fotogaléria 1999-2009

festival Babí Léto na Kyselce, hosť:Henrich Novák,september 2009Koncert v Kine Fontána v Piešťanoch ,február 2009NEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMINEZNÁMI